Tuesday, December 20, 2011

Krokodýl dorazil do Německa

Nová droga s devastujícími účinky dorazila do Německa. Říká se jí krokodýl, míchá se v Rusku a prodává jako náhražka heroinu. Ale až po její aplikaci uživatelé zjistí, že si vpíchli substanci s extrémně škodlivými účinky na kůži a kosti, píše list Die Welt.

Kodein, benzin, ředidlo na barvy, kyselina chlorovodíková a červený fosfor - to jsou složky krokodýlu, o němž se předpokládá, že se nyní dostal do západní Evropy. Z Německa už jsou hlášeny případy drastického poškození kůže a měkkých tkání mezi uživateli této drogy.

Mnozí uživatelé podle německých expertů vůbec netuší, co droga obsahuje. V Rusku se dají léky na kašel a bolesti hlavy obsahující kodein koupit bez lékařského předpisu, a tak si uživatelé mohou drogu míchat sami. Ruský název krokodýl patrně vznikl z infekce kolem míst vpichu, kde kůže zezelená a odumírá. Šupinaté skvrny na kůži se šíří po celém těle a toxická droga poškozuje také kosti. Občas je nutná amputace, ale uživatelé obvykle nepřežijí déle než dva nebo tři roky poté, co začnou brát tuto vysoce návykovou drogu.

více na Týden.cz

No comments:

Post a Comment